Kui Sul on mure enda või oma kaaslase pärast, võid sellest meile siin anonüümselt kirjutada. Kirja saab kätte sotsiaalpedagoog.
Pane tähele, et see, mis sa kirjutad, oleks viisakas ja heatahtlik. Kirjuta nii täpselt ja põhjalikult, kui oskad, sest me ei tea, kellelt täpsustavaid küsimusi küsida!
Kätlin Välinurm
HEV-koordinaator Kätlin Välinurm
Vastuvõtt eelneval kokkuleppel E, T ja N
Tel. 590 03149
hevkoordinaator(at)lagedi.edu.ee
HEV koordinaatori töö põhimõtted
HEV-koordinaatori töö eesmärgiks on korraldada erivajadusega õpilase õppe ja arengu toetamiseks koolisisest meeskonnatööd.
Koordinaator toetab ja juhendab õpetajat haridusliku erivajaduse väljaselgitamisel. Teeb õpetajale, juhtkonnale ja lapsevanemale ettepanekuid edaspidiseks pedagoogiliseks tööks, koolis pakutavate õpilase arengut toetavate meetmete rakendamiseks või täiendavate uuringute läbiviimiseks. Selleks, et selgitada välja parimad võimalikud meetodid lapse õppe toetamiseks teeb HEV koordinaator tihedat koostööd õpetajate, tugispetsialistide ja lapsevanemaga ning vajadusel spetsialistidega väljastpoolt kooli.
Sotsiaalpedagoog Katrin Vadi
Tel. 555 12679
Vastuvõtt eelneval kokkuleppel (E-R)
Sotsiaalpedagoogilise töö põhimõtted
1. Sotsiaalpedagoogi töö eesmärk on kohanemis-, käitumis- ja õpiprobleemidega, sõltuvusprobleemidega, sotsiaalse tõrjutuse ja hooletusse jätmiste probleemidega õpilaste ning nende vanemate sotsiaalse tegutsemisvõime ja toimetuleku toetamine.
2. Sotsiaalpedagoog vajadusel informeerib, nõustab ja toetab õpilasi, õpetajaid ning lapsevanemaid. Sotsiaalpedagoogi ülesanneteks on probleemide ennetamine, hindamine, nõustamine ja konsulteerimine.
3. Sõltuvalt vajadusest loob ja koordineerib sotsiaalpedagoog abivajaja ümber võrgustiku (koolisisese või/ja – välise), mis parimal võimalikul moel toetab õpilast probleemi põhjuste väljaselgitamisel ja parimate võimalike lahenduste leidmisel.
4. Sotsiaalpedagoog selgitab välja ja soovitab HEV õpilastele isiksuse arengut toetavaid tegevusi ja õppimisvõimalusi, aitab õpilasel oma probleeme teadvustada ja analüüsida, et leida oma probleemidele lahendus.
5. Sotsiaalpedagoog korraldab õpilastele, lastevanematele ja õpetajatele loenguid ning koolitusi teemadel, mis toetavad sotsiaalpedagoogilise töö eesmärgini jõudmist.
Koolipsühholoog Anna-Liisa Tamme
Tel. 671 6234
annaliisa.tamme(at)lagedi.edu.ee
Vastuvõtt eelneval kokkuleppel: E,K,N
Koolipsühholoogi töö eesmärk:
Haridusasutustes õppivate laste arengu toetamine koostöös lapsevanemate ja haridustöötajatega, kaasates vajadusel teiste erialade spetsialiste. Koolipsühholoog on olemas nii õpilastele, vanematele kui ka õpetajatele.
Koolipsühholoog nõustab õpilasi nii individuaalselt kui ka grupiviisiliselt.
Abistab valikute ja otsustuste tegemisel, enesehinnangu korrigeerimisel, suhtlemisoskuste omandamisel ning isikliku elu ja õppetööga seotud probleemide lahendamisel. Psühholoog aitab õpilastel jõuda selgusele oma võimetes ning orienteeruda erinevate võimaluste vahel.
Koolipsühholoog nõustab ka lapsevanemaid ja õpetajaid, selgitades neile lapse õppimist ja käitumist mõjutavaid tegureid ning abistades uute kasvatusvõtete ja lahenduste leidmisel lapse normaalse isiksusliku arengu toetamisel ning oma igapäevaelu ja kohustustega toimetulemisel.
Anonüümselt on võimalik pöörduda koolipsühholoogide nõuandeliinile: Nõuandeliinile on oodatud helistama kõik laste ja noortega töötavad inimesed, lapsevanemad, lapsed ja noored. Nõuandeliini eesmärk on pakkuda hõlpsalt kättesaadavat võimalust saada psühholoogilist nõustamist mugavalt, anonüümselt ja tasuta. Nõuandeliin on avatud ka suvel!
Eesti keeles lühinumber 1226 kõikidel tööpäevadel kell 16–20
Vene keeles lühinumber 1227 teisipäeviti kell 16–20
Ukraina keeles lühinumber 1227 kolmapäeviti kell 16–20
Eripedagoog Liina Malva
liina.malva(at)lagedi.edu.ee
Vastuvõtt eelneval kokkuleppel
Eripedagoog-assistent Anita Tanila
anita.tanila(at)lagedi.edu.ee
Vastuvõtt eelneval kokkuleppel
Eripedagoogilise töö eesmärgid ja ülesanded:
Eripedagoogi põhilisteks ülesanneteks on märgata õpilaste hariduslikke erivajadusi, millest tulenevalt on tekkinud raskused mõnes õppeaines. Sellest tulenevalt pakub ta õpilastele vajaminevat tuge erinevate õppeainete omandamisel. Eripedagoog teeb pidevat sisulist koostööd õpilaste ja nende vanematega ning õpetajatega.
Õpilastega toimuvad nii individuaal- kui ka rühmatunnid, kus tulenevalt lapse vajadusest tegeldakse taju-, tähelepanu- ja keskendumisprotsessidega, mille eesmärgiks on omandada paremini erinevate õppeaine sisu. Olulise töölõigu hõlmab ka lugemis- ja kirjutamisoskuse arendamine ning sõnavaraline töö.
Eripedagoog nõustab lapsevanemaid ja õpetajaid. Koos püütakse leida lahendusi hariduslike erivajadustega õpilaste probleemidele ning neid rakendada.
Õpiabirühma õpetajad:
Kersti Kärner
kersti.karner(at)lagedi.edu.ee
Vastuvõtt eelneval kokkuleppel
Katri Sild
katri.sild(at)lagedi.edu.ee
Vastuvõtt eelneval kokkuleppel
Muukeelse õpilase õppe toetaja Pilvi Leemets
Vastuvõtt eelneval kokkuleppel K ja R
pilvi.leemets(at)lagedi.edu.ee
Õpiabi on mõeldud lastele, kellel on õpiraskused ja kes vajavad rohkem aega harjutamiseks ja õpitu kinnistamiseks. Õpiabirühma põhimõtted:
- Töö lugemistekstidega. Tänapäeva muutuvas ja inforikkas maailmas on tekstidest arusaamine kõige tähtsam oskus. Valitud on eakohased tekstid, mida me analüüsime, vastame küsimustele, kujundame oma arvamust ja õpime seda esitama.
- Tekstide koostamine. Algul loetud-kuulatud tekstide jutustamine, siis ümberjutustused. Jutukeste koostamine.
- Nuputamisülesannete lahendamine arendab tähelepanu ja loogilist mõtlemist. Samas mõjuvad põnevad ülesanded positiivselt õpimotivatsioonile.
- Vajadusel võib õpiabirühma tundides teha ka kokkuvõtteid nädala jooksul õpitust.
Logopeed Tiina Ojabstein
tiina.ojabstein(at)lagedi.edu.ee
Vastuvõtt eelneval kokkuleppel: E,T,K,N,R
Logopeed Maarja Heina
maarja.heina(at)lagedi.edu.ee
Vastuvõtt eelneval kokkuleppel: E
Logopeedilise töö eesmärgid:
Kooli õpiabisüsteemis on logopeed õppe- ja kasvatusprotsessi toetav spetsialist. Logopeedilist abi antakse lugemis- ja kirjutamisraskustega õpilastele.
Logopeedi tööülesanded:
Logopeed uurib laste suulise ja kirjaliku kõne arengut ja selgitab välja kõneravi vajavad lapsed. Tundides toimub kõnearendus, lugemisoskuse arendamine ning abi kirjutamisprobleemide korral. Logopeed arvestab lapse individuaalseid iseärasusi ja erivajadusi. Logopeed nõustab vajadusel lapsevanemaid ja õpetajaid, teeb koostööd teiste õpiabi spetsialistidega. Ta hindab lapse kõne seisundit aasta jooksul, annab soovitusi ja tagasisidet vanematele ja õpetajatele, testib vajadusel kooliküpsust ning õpioskusi.
Koolitervishoiuteenus ja selle osutamine toimub Haigekassa poolt sõlmitud lepingu alusel.
Kooliõde võtab Lagedi Koolis õpilasi vastu esmaspäeviti kella 09.00-15.00, kab 316 (uus maja 3. korrusel).
Kooliõde: Ülle Västrik
E-mail: ylle.vastrik@lagedi.edu.ee
Telefon: 5743 22 22
-
pikkuse mõõtmist,
-
kaalumist,
-
kehamassiindeksi määramist,
-
nägemisteravuse kontrolli,
-
vererõhu mõõtmist,
-
rühi kontrolli,
-
naha ja limaskestade seisundi hindamist,
-
luu ja lihaskonna seisundi hindamist,
-
sugulise arengu hindamist,
-
vaimse tervise hindamist
Vaktsineerimine toimub vastavalt riikliku immuniseerimiskavale ning lapsevanema kirjaliku nõusoleku alusel. Täpsem info vaktsineerimise kohta
Vastavalt «Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse» § 43 lõike 1 alusel on vajalik õpilastel läbida perearsti juures ennetav tervisekontroll II, V ja IX klassis ja hambahaigusi ennetav arstlik kontroll I, III, V, VII ja IX klassis.
Küsimuste ja ettepanekutega koolitervishoiuteenuse teemadel on õigus õpilasel ja lapsevanemal pöörduda Terviseametisse (kesk@terviseamet.ee, tel 6943500) või Eesti Haigekassasse (info@haigekassa.ee tel 16363).