Valikõppeaineteainete mahtu on kasutatud kooli õppeeesmärkide, üldpädevuste arendamiseks ja läbivate teemade käsitlemiseks järgmiselt:
- 2.-9. klassini on ühel korral nädalas klassitund. Õppeaines toetatakse kooliastme pädevuste saavutamist, õpimotivatsiooni, elukestva õppe ja ettevõtliku mõtteviisi ning klassis turvaliste prosotsiaalsete suhete kujunemist.
- 2.-5. klassini on digipädevuste ja õpipädevuste arendamiseks digiõpetus ning sellega luuakse eeldused erinevates ainetundides digivahendite kasutamiseks. Digiõpetuses käsitletakse läbivaid teemasid nagu tehnoloogia ja innovatsioon ning teabekeskkond ja meediakasutus.
- Matemaatika tunnikoormust on suurendatud ühe tunni võrra nädalas 1.-5. klassis ja 7. klassis süvendatult ainealaste teadmiste ja oskuste omandamiseks.
- 5. klassis on ühel korral nädalas B-võõrkeele valiku tegemiseks keelekohvri õppeaine, milles tutvutakse B- võõrkeele (hispaania, soome ja vene keel) keele ja kultuuriga, et lihtsustada õpilastel B-võõrkeele valiku tegemist.
- 5. klassis on ühel korral nädalas klassiõpetaja süsteemilt aineõpetuse süsteemile ülemineku toetamiseks ning enesemääratlus-, õpi- ja suhtluspädevuse arendamiseks õppeaine ennastjuhtiv õppimine. Läbivate teemadena käsitletakse väärtusi ja kõlblust ning tervist ja ohutust.
- 2. ja 4. klassis on 1x nädalas huvitund, mille raames on õpilastel võimalik valida valikkursusi. Õppeaasta viimases õppenõukogus kinnitatakse järgmisel õppeaastal pakutavad valikkursused.
- Lihtsustatud õppel olevate õpilastel on 7. ja 9. klassis üks tund nädalas karjääriõpetus, milles taotletakse elukestva õppe mõtteviisi ja ettevõtlikkuse kujunemist ning tutvustatakse edasiõppimise võimalusi ning toetatakse õpilast valikute tegemeisel.
Lisaks valikainete mahu kasutamisele on õpilastel enda huvidest lähtuvalt võimalik osaleda täiendavalt kooli poolt pakutavates õpilaste jaoks tasuta toimuvates huviringides.