1.1 Kooli väärtused ja eripära

Lagedi Kooli (edaspidi Kool) ümbritsev kaunis loodus pakub meeldivat õpikeskkonda ning innustab õpilasi avastama ja hindama ümbritsevat maailma. Kooli püüdlus on pühenduda igale õpilasele individuaalselt, tagada arengut parimal viisil toetav keskkond, mis võimaldab saavutada õpilasel enda täielik potentsiaal. 

Lagedi Kooli väärtusteks on:

  • Ettevõtlikkus – loov, uuendusmeelne ja innovaatiline lähenemine, julgus katsetada, proovida teistsuguseid lahendusi, alustatu lõpule viimine
  • Avatus ja koostöö – kolleegide, partnerite, perede kaasamine, üksteise toetamine, praktikate jagamine, koos tegemine, hoolimine, uutele inimestele ja ideedele avatud olemine
  • Tasakaal – töö, eraelu ja puhkuse ning uute lahenduste ja traditsioonide vahel
  • Professionaalsus – läbimõeldus, oma töö eest vastutuse võtmine, kvaliteetse lõpptulemuse poole püüdlemine

 

Kooli eripära tuleneb õppekeskkonnast, kooli kogukonnast, õppekorraldusest ning kokkulepetest, mis on tehtud õppimise parimaks toetamiseks. Kool asub linnalähedases looduskeskkonnas, mis pakub mitmekesiseid õuesõppe võimalusi. Kool panustab tipptasemel infotehnoloogilistesse vahenditesse, arendades õpilastes kaasaegseid oskusi ja valmisolekut võtta vastu digitaalse maailma väljakutseid. Kool on liitunud Kiusamisvaba Kooli programmiga, et süsteemselt tagada koolis turvaline õppekeskkond. 

Kool on pika ajalooga ning siin on õppinud perekonnad põlvkondade kaupa. 1. klassi õpilased astuvad kooli enamasti Lagedi Kooli lasteaiast, mis annab võimaluse kooliteed alustavaid õpilasi vajalikul määral toetada. Ühistegevused Lagedi Kooli lasteaiaga loovad õpilaste jaoks tähendusrikkuse eeskujuks olemisel. Kool teeb koostööd Rae Huvialakooli, Lagedi raamatukogu ja Vilistlaskoguga õppe mitmekesistamiseks. Rae Huvialakooliga koostöös toimuvad kontserdid ja näitused. Lagedi Raamatukoguga koostöös osalevad algklassid Lugemisisu programmis ja tutvutakse erineva kirjandusega. Vilistlaskoguga koostöös toimuvad kohtumised erineva eluala inimestega ning pakutakse töövarjutamise võimalusi õpilastele. Koostöö Lagedi Alevikuselts MTÜga toetab koduloo tundma õppimist ning pakub võimalusi ka õppetöö kaudu eneseteostuseks kogukonnas.  

Koolis õpitakse nii põhikooli riiklikul kui ka põhikooli lihtsustatud riiklikul õppekaval. Õppekorralduse eripäraks on lennupõhine lähenemine, kus klasside vahel soodustatakse positiivseid koostöösuhteid ning õpilaste vajadustest ja kooli võimalustest lähtuvalt moodustatakse lennuüleseid õpirühmasid. Koolis on tehtud kokkulepped ennastjuhtiva õpilase kujundamiseks koostöös lapsevanematega. Nii on õppekavas läbivalt rõhku pandud õpilase eneseanalüüsile suunamisele ja tagasisidestamisele. Õpetajad analüüsivad regulaarselt enda tööd ning õpilaste edasijõudmist.