3.1 Õppekeskkonna mitmekesistamine

Õppekeskkonnana mõistetakse õpilasi ümbritseva vaimse, sotsiaalse ja füüsilise keskkonna kooslust, milles õpilased arenevad ja õpivad. Lagedi Kooli õppekeskkonnas

  • põhinevad õpilaste, õpetajate, kooli juhtkonna ja lastevanemate omavahelised suhted kooli põhiväärtustel, lugupidamisel ning kaasamisel ja demokraatial;
  • on olemas õppekava elluviimiseks vajalikud õppevahendid ja -materjalid;
  • on esteetiliselt kujundatud otstarbeka sisustusega ruumid;
  • järgitakse tervisekaitse- ja ohutusnõudeid.

 

Õppetööd viiakse läbi nii koolimajas kaasaaegse tehnoloogia ja vajalike vahenditega sisustatud klassiruumides, kooli territooriumil asuval staadionil, noortekeskuses, raamatukogus ja ka lasteaiaosas. Kooli vahetunniruumid on sisustatud liikumist ja ühistegevust soodustavate vahenditega. Ujumistunnid  viiakse läbi Loo Spordihoones. Lähiümbruses asuvad Pirita jõgi, Lagedi mõis, Saha kabel, ratsatallid, Eesti vabadusvõitluse muuseum. 

Õppe mitmekesistamiseks korraldatakse õppekäike. Kavandatavad õppekäigud on välja toodud ainekavades ning lepitakse kokku õppeaasta tööplaanis. Õppekäigud toimuvad piirkonna ettevõtetesse ja erinevatesse töökeskkondadesse, loodus- ja keskkonnahariduskeskusteses, mälu- ja kultuuriasutustesse, riigiasutustesse, karjäärikeskusesse. Õppekäigud on seotud üldpädevuste ja läbivate teemadega. 

Lihtsustatud riiklikul õppekaval õppivate õpilaste õpikeskkonnas kasutatakse suurel määral näitlikustamist, aktiivõppemeetodeid. Suur rõhk on ka õppekäikudel, mida võidakse korraldada lisaks eelnevalt loetletule igapäevaelus külastavatesse paikadesse. 

Õppekava rakendamist toetavad tegevused lepitakse kokku enne uut õppeaastat viimases õppenõukogus ning kinnitatakse üldtööplaanis. Ülekoolilisi projekte ja ühisüritusi võivad algatada õpilased, lapsevanemad, õpetajad ja kooli juhtkond ka õppeaasta sees, kui selleks on materiaalsed, ajalised ja inimressursid. Ülekoolilised traditsioonilised õppekava rakendamist toetavad ja õpet mitmekesistavad tegevused on välja toodud õppekava lisas (vt. LISA 1).